Benjamínci – nejmladší děti

Nejmladší děti se narodí poslední. Je opravdu poslední? Tyto děti mají „šestý smysl“, který jim říká, že poslední (nejmladší) není.

Vlastnosti nejmladších:

  • Jsou to baviči, kteří dokážou manipulovat s lidmi. Stačí, když se podívají a usmějí.
  • Jsou srdeční a nekomplikovaní. Možná jsou i někdy „praštění“.
  • Jsou ve společnosti oblíbení.
  • Dále jsou okouzlující, společenští.
  • Benjamínci chtějí být chválení a povzbuzováni.
  • A někdy mohou být i rozmazlení.

Že vám to něco říká.  Asi máte doma více děti jak jedno 🙂

Benjamínci se snaží udělat cokoli, aby si jich druhý všiml. Jednoduše řečeno, soupeří se sourozenci a upoutávají pozornost. Kdo by věřil takovému prckovi, že např. přichystá svačinu? Musíš ještě povyrůst.  Tyto Nejmladší dět - banjamíncisituace nejmladší slýchávají často a  dospělí si to neuvědomují.

Když tyto děti udělají první krůčky, tak už to není taková sláva jako u starších sourozenců. Povídáte si se sousedkou a ona obdivuje, jak krásně skáče přes švihadlo. Vaše odpověď zní: „Ten starší takhle skákal o půl roku dříve.“  Děti vnímají vše kolem sebe, i když si řekneme, že jsou jen malé, ale jejich mozečky dokážou vnímat a rozpoznávat daleko více.

Proč to tak je?

Rodiče se už vše „naučili“ na sourozencích a nejmladšího nechávají tak nějak svému osudu. Rodiče jsou už i více unavení. Nejmladší děti jsou chvíli malí a okouzlující a vzápětí nepříjemní. Rozhodnou se, že něco udělají, jdou si za tím a až pak přemýšlí o tom, co vlastně udělali. Přitahuje je ta pozornost druhých. My jsme tu také, tak nás nepřehlížejte. Nemohou přeci vyniknout v tom samém v čem sourozenec před nimi. To by už bylo okoukané 🙂 , tím by pozornost nezískali. To je pro rodiče ohraná písnička. Musí přijít s něčím jiným. Pak se není čemu divit, že říkáme, že to naše nejmladší dítě je úplný opak toho staršího.

A co profese? Jaké jsou pro ně vhodné?

Tito lidé rádi pracuji s lidmi. Je to jejich ráj. Mají tzv. svobodu a činí je to šťastnými. Prodejce je pro ně velmi dobrá pozice. Jsou v ní dobří. Vynikají v ni. S lidmi to prostě umí a to už od narození. Nebo ne?

© Jitka Šufajzlová

zdroj: kniha Sourozenecké konstelace Kevin Leman

Komentáře